TARPTAUTINIS JAUNIMO MAINŲ PROJEKTAS „Gender in daily life”

Print Friendly, PDF & Email

640x

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras liepos 27 – rugpjūčio 1 d. įgyvendina tarptautinių jaunimo mainų projektą „Gender in daily life“ (liet. „Lytis kasdieniniame gyvenime“), kuris finansuojamas Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ lėšomis. Net 50 jaunuolių ir vadovų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Rumunijos ir Bulgarijos susirinko prie Ąžuolų būdos, Selemoje, esančioje kaimo turizmo sodyboje susitiko diskutuoti, analizuoti ir kurti lytiškumo tema. Projekto tikslas neformaliuoju ugdymu skatinti dalyvių sąmoningumą apie lyčių vaidmenis visuomenėje, analizuojant lyčių realijas skirtinguose kontekstuose, gilinant žinias ir supratimą tarp skirtingų šalių, ypatingą dėmesį skiriant lyčių vaidmenų stereotipams, plačiau aptariant dalyvių artimąją kasdieninę aplinką. Projektu taip pat siekiama motyvuoti jaunuolius atsakingai veiklai ir būti aktyviais visuomenės nariais, skatinant tarpkultūrinį pažinimą, tarpetninį dialogą, draugiškų santykių su kitų kultūrų atstovais kūrimą.

Šių tarptautinių jaunimo mainų metu jaunimas mišriose grupėse kūrė 6 trumpametražius filmus, kuriais siekta atskleisti lytiškumą/ lyčių vaidmenį visuomenėje – jauni žmonės patys rinkosi aktualijas, kūrė scenarijų, filmavo ir montavo. Visus filmus galite išvysti >>čia.

Projektas dar nesibaigė, jaunimas dar rengia leidinį apie lytiškumą/ lyčių vaidmenis, kuris bus sudarytas iš jaunų žmonių surinktos informacijos šalyse partnerėse bei informacijos, surinktos ir parengtos jaunimo mainų metu.  Leidinyje bus pateikta pagrindinė informacija apie projektą, „Erasmus+“ programą, atlikto tyrimo rezultatai ir t.t.

Anot projekto dalyvės Rugilės Maslauskaitės, projektas buvo vienas įsimintiniausių: „Ne tik smagiai praleidome laiką, bet ir įgavome daug patirties bei žinių. Tokie projektai lavina bendravimo įgūdžius, tobulina anglų kalbos žinias, padeda pakeisti požiūrį į daugelį dalykų“,. O Justė Lažauninkaitė sakė: „Kiekvienas projektas suteikia naujos patirties, iššūkių, pažinčių. Man tai suteikė galimybę leisti vasarą turiningai.“

Daugiau apie „Erasmus+“ programą galite sužinoti internetiniu adresu www.erasmus-plius.lt, o apie projektą bei pamatyti projekto metu jaunimo kurtus filmus galite mainų paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ įvedę „YE gender in daily life“.

Daugiau akimirkų iš projekto rasite >>čia.

Projekto koordinatorė

VVJC direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Eglė Budrytė