ĮVYKO SEMINARAI „KERAMIKOS YPATUMAI: MOLIS GIPSO FORMOJE“

Print Friendly, PDF & Email

20150324 122325Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras bei Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba vasario 19 ir kovo 24 dienomis organizavo seminarus „Keramikos ypatumai: molis gipso formoje”, kuriuos vedė Andrius Janulaitis, Socialinės pagalbos centro ir Vilkaviškio „Aušros” gimnazijos neformaliojo ugdymo pedagogas, keramikas-dailininkas; ir VVJC dailės studijos neformaliojo švietimo mokytoja Stasė Zelinauskaitė.

Lipdymas iš molio – tai ne tik malonus užsiėmimas, o kadangi susidomėjusių buvo nemažai, tai seminarą teko pravesti du kartus, iš viso sudalyvavo 24 asmenys.

Andrius Janulaitis dalyvius supažindino su trumpa keramikos istorija, pademonstravo daug įvairios vaizdinės medžiagos apie keramiką, įvairių šalių menininkų darbus, šiuolaikinio meno tendencijas.

Kadangi Andrius labai kūrybiškas ir pats daug kuriantis, jo pasakojimai labai įdomūs, o visa tai taip pat dalyviams padėjo atlikti praktinę užduotį. Po teorinės seminaro dalies dalyviai buvo pakviesti palipdyti – S. Zelinauskaitė pravedė praktinę seminaro dalį. Keramikos užsiėmimų kabinete išdėstytos gipso formos, vaikų darbai sudėti į lentynas dalyvius įkvėpė kūrybai ir naujai patirčiai. Dauguma dalyvių šią veiklą išbandė primą kartą. ši veikla -pirmas kartas. Dviejų spalvų moliai išdalinti lipdytojams, suteikė galimybę kūrybos plėtrai, o gipso forma, kurioje moliais galima daryti piešinį – ornamentą, įvairiai dekoruoti, jungti kelias formas dar labiau praplėtė kūrybines galimybes.

Ne tik maloniai praleistas laikas, bet ir įgytos žinios suteikė dalyviams galimybę tolimesniam kūrybiniam meno paslapčių ieškojimui.

Neformaliojo švietimo mokytoja Stasė Zelinauskaitė

Daugiau akimirkų rasite ČIA.