Home VVJC KOLEKTYVAI SUGRĮŽO IŠ DAINŲ ŠVENTĖS „ČIA – MŪSŲ NAMAI”

VVJC KOLEKTYVAI SUGRĮŽO IŠ DAINŲ ŠVENTĖS „ČIA – MŪSŲ NAMAI”

Print Friendly, PDF & Email

netuiLietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištarė „Čia – mano namai”.

Lietuvos dainų šventėje „Čia – mūsų namai” dalyvavo net trys šokių studijos „Vyželė”, kuriai vadovauja neformaliojo švietimo mokytoja Sonata Jankienė, kolektyvai – jaunių, jaunuolių ir jaunimo, iš viso beveik 60 dalyvių. VVJC kolektyvai liepos 5 d. pasirodė dainų šventės „Čia – mūsų namai” šokių dienos „Sodauto” programoje, o liepos 6 d. dalyvavo iškilmingoje eisenoje nuo Vilniaus arkikatedros bazilikos iki Vingio parko. Taip pat kolektyvo nariai susitiko ir nusifotografavo su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite.

Jubiliejinė Dainų šventė sutelkė beveik šimtą tūkstančių atlikėjų ir žiūrovų iš Lietuvos ir pasaulio šalių. Bendras atlikėjų iš Lietuvos ir dar 13 pasaulio šalių skaičius Dainų šventėje, pavadintoje „Čia – mano namai”, siekė 37 tūkstančius, o Dainų šventės renginius stebėjo daugiau kaip 50 tūkstančių žiūrovų: tiek jų susirinko į Dainų ir Šokių dienas, Ansamblių vakarą bei pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertą. Tūkstančiai vilniečių ir miesto svečių apsilankė kituose Dainų šventės renginiuose.

Parengta pagal www.llkc.lt informaciją. Nuotrauka LR prezidento kanceliarijos.