DAILĖS STUDIJOS PASIEKIMAI

Print Friendly, PDF & Email

VVJC DAILĖS STUDIJA šiuos mokslo metus pradėjo tradicinėmis tapusiomis parodomis išvykusių mokinių. Šiuos mokslo metus mūsų mokinė Viktorija Dabrilaitė -studijuos VDA Kauno fakultete -tekstilę..

Viktorija išvykdama-surengė parodą VVJC, kurią galėjome lankyti iki spalio vidurio. Iš VVJC paroda iškeliavo į Alvito pagrindinę mokyklą, kur Viktorija baigė 10 klasių.
Po to sekė kita dailininkų paroda-Vasaros Darbai malonu tai,kad ši paroda taip pat yra tradicinė. Savarankiškai atlikti darbai, spalvingi, įdomūs -parodo ,kad dailininkui rūpi aplinka,kurioje jis gyvena,tarsi jos paslaptingas stebėtojas-kuris piešinio pagalba perduoda žinią žiūrovui. Šioje parodoje mokiniai dalyvauja gana aktyviai, noriai ją galėjome lankyti iki lapkričio vidurio.
Žinoma mes neapsieiname ir be konkursų, išsiuntėme keletą piešinių į Japoniją tarptautinį piešinių konkursą. Šiame konkurse dalyvaujame jau ne pirmus metus, jo dalyviai – mažesnieji piešėjai, rezultatus sužinosime pavasarį.
Visada su nekantrumu laukiame-respublikinio”RUDENS NATIURMORTO” konkurso,kuris vyksta kas antrus metus. Esame šio konkurso fanai ir aistringi dalyviai. Konkursas vykdavo Kauno rajone Lapių pagrindinėje mokykloje, kur ir buvo pradėtas prieš 10 metų. Šiais mokslo metais konkursas perkeltas į Vilniaus Dailės Akademiją Kauno fakultetą. Konkurse galima dalyvauti tam tikroje amžiaus grupėje vienam dalyviui. Pagal lankančiųjų amžių galėjo dalyvauti tik 2 mokiniai, sutiko dalyvauti 2 merginos(nors norinčių daug buvo…) Gabija Samušytė 9 klasė ir Valdemara Jasulaitytė 12 klasė. Nuvykus į konkursą, pamatėme daug dalyvių iš įvairių rajonų ir miestų. Šiek tiek sunerimome, supratome,kad patekome tikrai į rimtą konkursėlį ,nes daugelis mokinių lankantys įvairias dailės mokyklas. Tuoj pat pradėjo merginos ruoštis tapybai, išsidėliojo priemones ir pradėjo darbą. Tuo metu mokytojai buvo pakviesti į seminarą, kurį pravedė fakulteto dėstytojai, apie šiuolaikinį meną, jo pritaikymą reikalingumą ir meno-mados tendencijas. Nė nepastebėjome,kaip prabėgo konkurso laikas, baigėme seminarą diskusija – po to galėjome apžiūrėti mokinių darbus…,Pamačius kitų mokinių darbus – pamatytas rezultatas labai nudžiugino. Merginos tikrai padirbėjo nuoširdžiai malonu,kad studijoje įgytas žinias
galėjo pritaikyti praktiškai… Su smagia, pakilia nuotaika parvykome į namus . Studijoje aptarinėjome patirtus įspūdžius-laukėme rezultatų.., Netrukus gavome pakvietimus į apdovanojimų ceremoniją, merginų natiurmortai puikiai įvertinti: Valdemara trečia vieta 11-12 klasių grupėje,Gabija-9 -10 klasių grupėje antra vieta. Gabija,Valdemara ir mokytoja Stasė Zelinauskaitė nuvyko į apdovanojimų ceremoniją, kuri vyko Kauno rajone Raudondvaryje dvaro rūmuose-muziejuje. Svetingai buvome sutiktos-gražioje menėje ir pakviestos apžiūrėti dar kartą laimėtojų parodą, kur šurmuliavo dalyviai bei juos atlydėję mokytojai, dėstytojai,svečiai,turėjome puikią progą paklausyti jaunųjų raudondvariečių muzikantų koncerto, po to vyko apdovanojimų ceremonija, kurioje mokiniai ir mokytojai buvo apdovanojami diplomais ir dovanomis. Pasibaigus apdovanojimų ceremonijai -pakvietė organizatoriai bendrai nuotraukai ant muziejaus laiptų.Toliau, maloniai bendravome su renginio organizatoriais,pavaišino
saldumynais arbata.Su labai gerais įspūdžiais sugrįžome į namus… Visos buvome sužavėtos tokiu renginiu. Organizatoriams AČIŪ už labai reikalingą klasikinio meno konkursą .
Dailės studijos vadovė Stasė Zelinauskaitė.