ĮVYKO RENGINYS PASAULINEI AIDS DIENAI

aids diena
Print Friendly, PDF & Email

aids dienaGruodžio 1-oji Pasaulinė kovos su AIDS diena

VVJC buvo paminėta GRUODŽIO mėn. 6 d.!

Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir taip prailginti gyvenimą. Sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje irgi daugėja, todėl reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe.

Gruodžio mėn. 6 d. 15 val., ketvirtadienį, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre organizuotas renginys Pasaulinei „AIDS“ dienai paminėti. Renginį organizavo VVJC prevencinio darbo grupė ir Šakių visuomenės sveikatos biuras(atstovė Simona Bikaitė).

Renginys prasidėjo „AIDS“simbolikos pristatymu, simbolį – raudoną kaspiną – dalyvavę mokiniai taip pat galėjo pagaminti vėlesnėje veikloje. Pagamintus „simbolius“ renginio dalyviai kabino ant šiai akcijai specialiai „išauginto“ medelio šalia VVJC pastato. Po Simbolikos gaminimo, vyko Pasaulinės AIDS dienos protmūšis, kuriame dalyvavo 6 komandos. Komandos įnirtingai kovojo ir atsakinėjo į pačius sudėtingiausius klausimus. Kol komisija skaičiavo rezultatus, renginio dalyviams buvo rodomi prevenciniai filmai AIDS tematika. Renginį vainikavo geriausių komandų apdovanojimai.

Dėkojame visiems dalyviams, VVJC prevencinio darbo grupei ir Šakių visuomenės sveikatos biurui už puikiai suorganizuotą renginį.