Rajoninė liaudies kūrėjų popietė "Vaikų kiemas"

ATLIKĖJAI RINKOSI Į 10 METUS ORGANIZUOJAMĄ TRADICINĖS LIAUDIES KŪRYBOS POPIETĘ

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Ketvirtadienis, 08 gegužės 2014

graziskiu gimnazija21Gegužės 7-ąją dieną Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras sukvietė jaunuosius tradicinės lietuvių liaudies kūrybos atlikėjus į jau 10-us metus organizuojamą šventę „Vaikų kiemas" (šventės koordinatorė VVJC metodininkė E. Budrytė). Kasmet susirinkdami pabūti drauge skatiname jaunąją kartą domėtis savo krašto kultūra. Dalyvius Centro bendruomenės vardu sveikino Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorė E. Savickienė bei šokių studijos „Vyželė" mokiniai, vadovaujami S. Jankienės.

Į renginį sugužėjo jaunieji liaudies kūrybos atlikėjai ir puoselėtojai įvairių Vilkaviškio rajono darželių, mokyklų ir etnokultūros būrelių. Šiemet šventėje dalyvavo 16 kolektyvai, daugiau nei 200 dalyvių.

buratinas kregzdziukai21Šiemet šventė buvo suskirstyta į dvi dalis. Pirmojoje dalyje, kuri buvo skirta pasirodyti ikimokyklinių įstaigų ugdytiniams ir dalyviams iki 7 metų, buvo parengti 8 pasirodymai. Scenoje savo trumpas programėles pristatė Alvito pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupė (vad. L. Bindokienė, D. Petkevičienė), Gražiškių gimnazijos ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupė (vad. R. Verbylienė), šešerių metų Kamėja Drebulytė iš Vilkaviškio pradinės mokyklos priešmokyklinės klasės (vad. B Kaminickienė), taip pat Vilkaviškio vaikų lopšelio – darželio „Eglutė" ugdytiniai (vad. P. Kurmienė), pasakotojas iš Vilkaviškio vaikų lopšelio – darželio „Pasaka" Steponas Šabunka (vad. E. Andriulionienė), „Kregždžiukų" grupė iš Vilkaviškio vaikų lopšelio – darželio „Buratinas" (vad. V. Dėdynienė, L. Bakaitienė, A. Šiškauskaitė), Kybartų vaikų lopšelio – darželio „Kregždutė" ugdytiniai (vad. R. Doreikienė) ir Vilkaviškio vaikų lopšelio - darželio „Buratinas" priešmokyklinio ugdymo „Debesiukų" grupė (vad. R Bartuškienė, V. Dėdynienė, L. Stemplienė).

virbalis21Antroji dalis buvo skirta pasirodyti bendrojo ugdymo įstaigų mokiniams bei bendruomenės nariams. Čia savo paruoštas programėles parodė Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos, Klausučių skyriaus mokiniai (vad. G. Mačienė, I. Menčinskienė), atlikėjai iš Vilkaviškio pradinės mokyklos (vad. E. Petraitienė), pradinių klasių folklorinis ansamblis iš Pilviškių „Santakos" gimnazijos (vad. N. Girdauskienė, V. Kasiliauskienė), taip pat Vilkaviškio rajono Paežerių pagrindinės mokyklos pradinių ir vyresnių klasių ansambliai (vad. A. Janušaitytė), mokiniai iš Keturvalakių pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro (vad. I. Žebrauskienė), kolektyvas iš Vilkaviškio rajono Virbalio vidurinės mokyklos (vad. V. Gurskienė, I. Kardauskienė), taip pat trečios klasės mokiniai iš Gražiškių gimnazijos (vad. O. Kvasnauskienė, L. Vasikonytė) bei etnokultūros būrelis „Ąžuoliukai" iš Vilkaviškio „Ąžuolo" progimnazijos (vad M. Žemaitienė).

Kiekvienos dalies pabaigoje dalyviams buvo nuoširdžiai padėkota, atlikėjai ir jų vadovai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis bei padėkos raštais. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais rajono švietimo įstaigos atsiliepia į mūsų kvietimą kartu puoselėti ir populiarinti lietuvių liaudies kūrybą, skatinti jos atlikimą. Kol bus dalyvių, tol bus ir ši šventė.

VVJC SAVANORĖ R.PAŠKAUSKAITĖ IR METODININKĖ E. BUDRYTĖ

Daugiau renginio akimirkų rasite ČIA.

  

PRAŪŽĖ RAJONINĖ LIAUDIES KŪRYBOS ATLIKĖJŲ POPIETĖ "VAIKŲ KIEMAS"!

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Ketvirtadienis, 28 kovo 2013

43Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras skatina jaunąją kartą domėtis savo krašto kultūra, siekia skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus, tad penktadienį, kovo mėnesio 22 dieną, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre įvyko tradicinė kasmetinė jau devintą kartą organizuojama Rajoninė lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų popietė "Vaikų kiemas".

Į renginį sugužėjo jaunieji liaudies kūrybos atlikėjai ir puoselėtojai įvairių Vilkaviškio rajono darželių, mokyklų ir etnokultūros būrelių. Šiemet popietė „Vaikų kiemas" sulaukė neįtikėtinai didelio dalyvių skaičiaus, į ją susirinko ypač daug liaudies kūrybos mylėtojų - net 379 vaikai ir 42 juos ruošę mokytojai.

4Jaunieji lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai šoko ratelius ir įvairius šokius, minė mįsles ir dalinosi liaudies sukauptomis patarlėmis, legendomis, sakmėmis, priežodžiais ir paerzinimais, pristato parengtas programėles, atliko tradicinę liaudies instrumentinę muziką ir, žinoma, džiugino visus žiūrovus žaviomis lietuvių liaudies dainų melodijomis.

Visi kolektyvai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis – jau tradiciškai keptais grybukais – bei Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro padėkos raštais už lietuvių liaudies kūrybos puoselėjimą.

Smagu ir džiugu, kad šis renginys kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių, lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų bei puoselėtojų, o mes tik pažadame, kad susitiksime kitais metais!

Daugiau akimirkų iš renginio rasite ČIA!


ŠURMULIAVO LIETUVIŲ LIAUDIES KŪRYBOS ATLIKĖJAI!

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Ketvirtadienis, 29 kovo 2012

 mg 1923aKovo mėnesio 23-ąją dieną Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras tiesiog šurmuliavo - folkloro mylėtojus, liaudies kūrybos puoselėtojus ir atlikėjus sukvietė kasmetinė Rajoninė lietuvių liaudies kūrybos popietė „Vaikų kiemas 2012", kuri skirta skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti pavienius jaunuosius folkloro atlikėjus.

Šiais metais atsiliepė rekordinis dalyvių skaičius – net 22 dalyviai iš Vilkaviškio rajono švietimo įstaigų: Vilkaviškio vaikų lopšelių- darželių "Eglutė", „Pasaka", „Buratinas"; Kybartų lopšelio-darželio "Kregždutė", Vilkaviškio pradinės mokyklos, Vilkaviškio pagrindinės mokyklos, Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos ir šios mokyklos skyriaus Klausučiuose, Bartninkų J. Basanavičiaus ir Virbalio vidurinių mokyklų; Gižų K. Baršausko, Alvito, Klampučių, Paežerių pagrindinių mokyklų; Vilkaviškio muzikos mokyklos; Gražiškių, Pilviškių „Santakos" gimnazijų; ir Vilkaviškio S. Nėries pagrindinės mokyklos. Tikrai gausus būrys vaikų ir jaunuolių, kurie scenoje parodė įvairiausios lietuvių liaudies kūrybos motyvų: skaičiavimų, lalavimų, dainų, šokių, liaudies ratelių, pasakojimų, inscenizacijų, net spektakliukų ir kitų liaudies tradicijas bei išmintį pristatančius fragmentus.

Labai džiaugiamės, kad atsirado tikrų drąsuolių, nepabūgusių pasirodyti ant scenos vienam ir pasekti tikrai įdomią pasaką ar sakmę, - jaunieji pasakotojai Titas Grygelaitis, Justas Štreinikis, Geivydas Žalkauskas, Mantas Blažaitis ir Martynas Astrauskas tikrai visus sužavėjo! Itin smagiais anekdotais ir šokiais linksmino Klampučių pagrindinės mokyklos mokiniai, o pilviškiečiai iš „Santakos" gimnazijos ansamblio sugrojo linksmas dainuškas. Nuolatiniai popietės „Vaikų kiemas" dalyviai – Paežerių pagrindinės mokyklos kolektyvas „Dainų pynė" atliko visiems puikiai žinomos dainą „Išėjo tėvelis į mišką". Visko ir išpasakoti negalime, tiek nuostabių ir linksmų akimirkų buvo, o ir puikių atlikėjų šiais metais užderėjo!

Džiaugiamės, kad jaunoji karta domisi lietuvių liaudies kūryba, folkloru mūsų krašto tradicijomis. Dėkojame visiems kolektyvams ir dalyviams, jog šie nepabijojo pasirodyti mūsų scenoje. Susitiksime kitais metais!


Nuotraukas iš renginio rasite ČIA.

Copyright 2011 VVJC - Įspūdžiai. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon