Seminarai ir mokymai

TARPTAUTINIAI MOKYMAI „DEVELOPING ENTREPRENEURSHIP THROUGH IMPROVEMENT OF KEY COMPETENCES“

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Pirmadienis, 01 gruodžio 2014

kipras1Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro atstovai: metodininkė ir neformaliojo švietimo mokytoja Eglė Budrytė ir du bendruomenės nariai Adas Gudeliauskas ir Almantas Vilbikas, šių metų lapkričio 20 – 27 dienomis patirties sėmėsi tarptautiniuose jaunimo darbuotojų ir jaunimo lyderių mokymo kursuose „Developing entrepreneurship through improvement of key competences" (lietuviškai „Verslumo ugdymas plėtojant pagrindinius gebėjimus"), kurie vyko Larnakoje (Kipras). Projektas finansuotas Europos Sąjungos programos „Erasmus+" lėšomis. Mokymo kursus organizavo nevyriausybinė organizacija „NECI", įsikūrusi Kipre, sukvietusi partnerius iš dar devynių Europos valstybių – Maltos, Prancūzijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Bulgarijos, Turkijos, Estijos, Suomijos ir Lietuvos.

Šiuose tarptautiniuose kursuose gilinomės į verslumo sąvoką, jos skirtumus šalyse partnerėse, mokėmės, kaip atskleisti save viešoje kalbėjimo, video kūrimo ir teatro užsiėmimuose (kurie vyko nuostabioje vietoje – tūkstančius metų skaičiuojančiame Kourion amfiteatre), diskutavome apie žmogaus potencialą ir idėjos įgyvendinimą bei plėtojimą, bei daug kitų itin reikšmingų dalykų. Pažinome skirtingas kultūras, užmezgėme naujas partnerystes jaunimo mainų projektams ateityje, paskutinį vakarą Larnakos pagrindinėje miesto gatvėje surengėme „flašmobą".

kipras6Almantas pasakoja: „Tai mano pirmieji tarptautiniai mokymai ir lyginant su buvusiais nacionalinio lygio mokymais tai buvo tikrai aukštas pilotažas. Įvairus informacinės medžiagos pateikimas, galimybė tai išbandyti praktiškai man paliko įsimintiną įspūdį ir davė daug naudos ateities planams. Taip pat smagu, kad buvo suteikta galimybė pažinti kiekvienos mokymų dalyvių šalies kultūrą bei pristatyti savo. Ir negaliu nepaminėti komandinių užduočių gausos, kuri padėjo net mažiau komunikabiliems žmonėms susibendrauti, atrasti draugų ir net užmegzti partnerystės ryšius dėl ateities projektų. Itin nustebimo tai, kad bet kokia, net ir menkiausia užduotis buvo su tikslu ugdyti tam tikrą kompetenciją. Tad džiugu, jog ir atrodytų toks nedidelis Lietuvos miestas Vilkaviškis geba suteikti galimybę išvykti jaunimui į aukšto lygio tarptautinius mokymus. Todėl tariu didelį ačiū Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorei ir organizatoriams už šių galimybių kūrimą ir puoselėjimą“.

kipras2Adas dalinasi savo įspūdžiais: „Programos Erasmus+ organizuojami tarpkultūriniai mainai, tarptautiniai mokymai yra visapusiškai naudingas dalykas. Šių mokymų metu pažinau net 10 skirtingų kultūrų, turėjau galimybę sužinoti daugiau apie jų ekonomiką, gamtą, lankytinas vietas ir netgi paragauti tradicinių užkandžių. O svarbiausia – projekto metu įgijome žinių apie verslumą, ugdėme viešąjį kalbėjimą, lyderystės gebėjimus ir kitus itin reikšmingus dalykus“.

Iš tiesų labai džiaugiamės, kad Europos sąjunga suteikia jaunimui ir jaunimo darbuotojams galimybę mokytis ir bendrauti su tiek skirtingų žmonių bei įgyti svarbių žinių bei gebėjimų. Tikimės, kad užmegzti partnerysčių ryšiai bei gautos žinios leis efektyviau organizuoti VVJC veiklas, įgyvendinti naujus projektus.

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro bei Kipriečių organizacijos „Neci" partnerystės ryšiai užsimezgė dar 2012 m. kartu įgyvendinant jaunimo darbuotojų mobilumo ir ryšių užmezgimo seminaro projektą Suomijoje. O šie mokymai yra antrieji įgyvendinti 2014 metais.

Daugiau įspūdžių iš mokymų ČIA

  

VVJC ATSTOVAI DALYVAVO TARPTAUTINIUOSE MOKYMUOSE

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Ketvirtadienis, 06 lapkričio 2014

2Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro atstovai: metodininkė ir neformaliojo švietimo mokytoja Eglė Budrytė, neformaliojo švietimo mokytoja Irada Miltinienė ir savanoris Lukas Birštonas, šių metų spalio 24 – 31 dienomis patirties sėmėsi tarptautiniuose jaunimo darbuotojų ir lyderių mokymo kursuose „Me, men and women in todays society" (lietuviškai „Aš, vyrai ir moterys šiuolaikinėje visuomenėje"), kurie vyko Larnakoje (Kipras). Projektas finansuotas Europos Sąjungos programos „Erasmus+" lėšomis.

Mokymo kursus organizavo nevyriausybinė organizacija „NECI", įsikūrusi Kipre, sukvietusi partnerius iš dar aštuonių valstybių – Maltos, Italijos, Rumunijos, Turkijos, Lenkijos, Čekijos, Kroatijos ir Lietuvos. Kursų metu gilinomės į lyčių skirtumus, šalių partnerių visuomenėse sukurtus skirtingus stereotipus, lyčių vaidmenis visuomenėje ir veiklos sričių pasiskirstyme. Taip pat plėtojame tarpkultūrinio pažinimo gebėjimus, susipažinome su skirtingomis kultūromis, užmezgėme naujas partnerystes jaunimo mainų projektams ateityje. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę mokytis ir bendrauti su tiek skirtingų žmonių, dirbančių su jaunimu įvairiose srityse, semtis patirties, diskutuoti, lyginti ir aptarti mūsų nacionalinėse visuomenėse esančią lyčių problematiką. Tikimės, kad užmegzti partnerysčių ryšiai bei gautos žinios leis efektyviau organizuoti veiklas. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro bei Kipriečių organizacijos „Neci" partnerystės ryšiai užsimezgė dar 2012 m. kartu įgyvendinant jaunimo darbuotojų mobilumo ir ryšių užmezgimo seminaro projektą Suomijoje.

 

VVJC DALINASI PATIRTIMI

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Penktadienis, 12 balandžio 2013

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro darbuotojai dalijasi patirtimi su bendrojo lavinimo mokyklų, darželių, centrų mokytojais ir kitais su jaunimo dirbančiais žmonėmis ir organizuoja seminarus bei mokymus.

dscf9438aKovo mėnesio 28 dieną nuo pat ryto Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre rinkosi ikimokyklinio ugdymo pedagogai, kiti asmenys dirbantys su ikimokyklinio amžiaus vaikais bei tokio amžiaus vaikų tėvai – Centre buvo organizuojamas seminaras „Ikimokyklinio amžiaus vaikų elgesio ribų nustatymas". Į VVJC organizuojamą seminarą atvyko 38 dalyviai.
Seminarą vedė Agnė Rybakova – Vilkaviškio vaikų l/d. „Pasaka" psichologo asistentė, Inga Paliūnaitė – Vilkaviškio vaikų l/d „Buratinas" psichologo asistentė ir Jolanta Valentukonienė – Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorės pavaduotoja ugdymui, būrelio „Nykštukas" neformalaus švietimo mokytoja.
Dalyviai ne tik klausė teorinių paskaitų, tačiau gavo ir praktinių žinių vaidybinėse situacijose, žaidimuose emocijoms reikšti ir kitoje praktinėje veikloje. Seminaro metu dirbta tokiomis temomis: „Vaikų elgesio priežastys", „Agresija", „Elgesio ribų nustatymas" ir „Kaip išlaikyti savitvardą".

dscf9474aBalandžio mėnesio 4 dieną Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre dar kartą sugūžėjo 29 Vilkaviškio rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokytojai, būrelių/ studijų vadovai, ikimokyklinių įstaigų pedagogai, laisvalaikio organizatoriai, vaikų ir jaunimo centro neformalaus švietimo mokytojai ir kiti asmenys, dirbantys su vaikais ir jaunimu, kadangi antrąjį kartą buvo organizuojami tęstiniai mokymai „Neformalaus ugdymo metodai II" (dėl didelio susidomėjimo mokymai buvo organizuoti du kartus vasario ir balandžio mėnesiais, vasario mėnesį dalyvavo 56 dalyviai).
Mokymus vedė VVJC direktorė, neformalaus švietimo mokytoja Elena Savickienė, metodininkė Eglė Budrytė, neformalaus švietimo mokytojos Ilona Viltrakienė ir Svajūnė Venskūnaitė.
Organizuotuose 6 val. mokymuose buvodirbama tokiomis temomis: neformalus ugdymas ir jo svarba; metodai, jų įvairovė ir pritaikymas; susipažinimo metodai; trumpi energijos suteikiantys metodai; judrūs ir lauko metodai; komandos formavimo ir grupės dinamikos metodai ir kiti neformalaus ugdymo metodai.
Dalyviai iš mokymų išvyko patenkinti ir išmokę naujų neformalaus ugdymo metodų, patobulinę savo kvalifikaciją bei įgiję naujų kompetencijų.

Akimirkas iš seminaro "Neformalaus ugdymo metodai II" galite rasti ČIA


ĮVYKO FLORISTIKOS SEMINARAS "ŽEMĖ BUNDA"

Spausdinti
( 2 Balsai ) 
Sukūrė Trečiadienis, 13 kovo 2013

dscf1824a2013-ųjų metų kovo mėnesio 7-ąją dieną į Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centrą rinkosi Vilkaviškio rajono mokyklų floristikos būrelių vadovai, dailės ir pradinių klasių mokytojai ir kiti asmenys, norintys patobulinti savo žinias floristikos srityje.
Į floristikos seminarą "Žemė bunda" susirinko net 22 dalyviai, kurie aktyviai sėmėsi patirties ir praktikos.

Seminarą šiais metais vedė net penkios lektorės, dirbančios floristikos srityje: Jolanta Valentukonienė, VVJC direktoriaus pavaduotoja ugdymui; Eglė Jočienė, floristė, individualios įmonės "Toma" savininkė; Jolanta Daniliauskienė, Vilkaviškio pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė, Aušra Dragan, Alvito pagrindinės mokyklos papildomo ugdymo mokytoja, Jūratė Daniliauskaitė, VVJC floristikos būrelio neformalaus švietimo mokytoja.

Seminaro metu dalyviai galėjo mokytis tiek teorijos, tiek praktikos; patys išmėgino tris technikas praktikoje, pasidalino mintimis, aptarė vykstančią rajoninę floristikos parodą "Žemė bunda" ir ateities bendradarbiavimą.

Akimirkas iš seminaro galite rasti ČIA.

 

MOKYMAI "NEFORMALAUS UGDYMO METODAI II" 2013-02-13

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Antradienis, 05 kovo 2013

img 2779aVasario mėnesio 13-ąją dieną Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre sugūžėjo jaunimo darbuotojai, psichologai, ikimokyklinio, neformalaus švietimo, bendrojo lavinimo mokyklų mokytojai ir jaunimo lyderiai į organizuojamus mokymus „NEFORMALAUS UGDYMO METODAI II". Tai jau tęstiniai praktika paremti mokymai, kuriuos dėl patirties sklaidos rengia Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras su Marijampolės švietimo centro pagalba.

Mokymus vedė Elena Savickienė, VVJC direktorė; Svajūnė Venskūnaitė, neformalaus švietimo mokytoja; Ilona Viltrakienė, neformalaus švietimo mokytoja ir Eglė Budrytė, metodininkė.

Šiais metais mokymų metu pristatyti ir praktiškai išbandyti neformalaus ugdymo metodai – susipažinimo, simuliacijos, grupes formavimo bei dinamikos ir kiti. Teorinės dalie metu gilintasi į metodų pritaikomumą savo darbo grupėje.

Dalyviai iš mokymų išvyko patenkinti ir išmokę naujų neformalaus ugdymo metodų, patobulinę savo kvalifikaciją bei įgiję naujų kompetencijų.

Praėjusiais metais mokymai „Neformalaus ugdymo metodai" buvo organizuojami dukart dėl didelio dalyvių susidomėjimo, šiemet vėlgi nekitaip – balandžio mėnesį į kartotinius mokymus „Neformalaus ugdymo metodai II" rinksis antroji dalyvių grupė.

Akimirkas iš šių mokymų galite rasti ČIA.Copyright 2011 VVJC - Įspūdžiai. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon