Jaunųjų kūrėjų vakaras

VVJC JAUNŲJŲ KŪRĖJŲ VAKARAS 2012

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Ketvirtadienis, 27 gruodžio 2012

   imgp8892 1Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre trečiadienį, gruodžio mėn. 12 d. vėl įvyko Jaunjųjų Kūrėjų vakaras, sukvietęs mūsų regiono jaunuosius kūrėjus. Nepaisant to, kad žiūrovų nebuvo daug, atmosfera tvyravo puiki ir šilta. Tą vakarą mus aplankė jau matyti svečiai iš Kazlų Rūdos, Marijampolės, Pilviškių, Kybartų. Dabar plačiau apie mūsų vakaro dalyvius.
    Vakarą pradėjo VVJC gitaristai vadovaujami Svajūnės Venskūnaitės. Nepaslaptis, kad šis koncertas jiems kėlė truputį streso - gitaristų vadovės   Svajūnės neaplenkė gripo banga ir ji prieš koncertą sunkiai bekalbėjo, tačiau po auklėtinių drąsinimų vadovės balsas magiškai grįžo ir gitaristai pasirodė puikiai. Jie atliko dainą pavadinimu ,,Perfect”. Paklausus jaunuolių ar visas pasaulis atrodo toks tobulas (angl. perfect- tobula) išgirdome vienbalsį garsų ,,TAIP!”. Tada sugalvojome pasmalsauti, ką jaunieji gitaristai mano apie savo vadovę Svajūnę. Visų atsiliepimai buvo šilti ir draugiški, neišgirdome nei vieno blogo žodžio nei iš vieno jos mokinio.
    imgp8918 1Vėliau scenoje išvydome mielą mergaitę - tai jaunoji pianistė Agnė Žitkauskaitė. Ši mergaitė paraginta tėvelių jau besimokydama antroje klasėje pradėjo lankyti muzikos mokyklą ir skambinti pianinu. Nuo tada mergaitė pamilo muziką. Taip ji pradėjo pati kurti muziką sėdėdama prie pianino ir paprasčiausiai bespaudant klavišus sudėliojusi melodiją užrašo ją natomis. Agnė tą vakarą atliko keletą) savo kūrybos kūrinukų. Besiklausant jos grojamų melodijų nevienas sėdintis salėje užsisvajojo. Pasak Agnės ji grojo apie tai, kas susiję su žiema, sniegu, snaigėmis, Kalėdomis.
    Kadangi šis vakaras vadinamas Jaunųjų kūrėjų vakaru savo kūrybos eiles pristatė Gintarė Budrytė. Mergina perskaitė keletą savo kūrybos eilėraščių. Bevartant šios merginos užpildytą anketą organizatorių dėmesį patraukė vienas merginos parašytas sakinys ,,Esu pašėlusi poetė”. Tada iškilo du klausimai: visų pirma kodėl poetė, o antra kuo ir kaip pašėlusi? Mergina atsakė labai paprastai: ,,Poetė todėl, nes rašau, kuriu eilėraščius, kurie atsiranda iš įvairiausių manyje susikaupusių jausmų, o pašėlusi? Pašėlusi, nes esu labai aktyvi, toks jau mano būdas, tiesiog negaliu nusėdėti vietoje’’.
   Po lyrikos vėl sugrįžome prie muzikos skambesių. Visiems gerai pažįstamą Ievos Norkutės dainą atliko merginų duetas iš Kybartų. Tai dvi jaunos draugės Greta Šomkaitė ir Gabija Barišauskaitė, kurias labai suartino muzika. Pradžioje merginos muzikavusios atskirai, sumanė suburti duetą vienam mokyklos renginiui. Merginas draugėn suvedė nuostabi mokytoja, kuri pasak merginų kasdieną jas skatina siekti užsibrėžtų tikslų ir niekada nepasiduoti. Jos dėka tą vakarą mes girdėjome šių merginų duetą.
    Ant scenos išvydome mums dar nematytos merginos veidą. Tai Gintarė Raguckaitė iš Pilviškių. Kadangi mūsų scenoje ją matėme pirmąjį kartą paprašėme jos platėliau papasakoti apie save. Mergina iš pirmo žvilgsnio pasirodė labai kukli. Apie save papasakojo labai mažai, tačiau paminėjo tai, kad seniau jos muzika nedomino. Tėvai pastebėję merginos gabumus,vertė ją lankyti muzikos mokyklą, tačiau dabar mergina labai dėkinga tėvams už tai. Po jos atlikto kūrinio žiūrovai liko apstulbę – išryškėjo, kad po kuklios merginos veidu slepiasi puiki atlikėja. Ji atliko savo kūrybos dainą apie tėvynę. Ši daina, suvirpino ne vieno žiūrovo širdelę.imgp8938 1
    Taipogi į mūsų sceną sugrįžo mums jau matyti vaikinai Povilas Dabrila ir Matas Pranskevičius iš Kazlų Rūdos. Pernai metais juos pažinome kaip ,,Brolius stumbrus”, tačiau šį kartą jie grįžo be šio skambaus pavadinimo. Pasmalsavome kur dingo ,,Broliai stumbrai’’. Vienas iš jų puolė teisintis, kad jie niekur nedingo tik šiandieną atvyko ne visi ,,Stumbrai’’, todėl vaikinai nedrįso taip vadintis. Kadangi vaikinams reikėjo laiko pasiruošti Povilas papasakojo keletą istorijų iš to, kaip jie rašo dainas ir kaip jie pradėjo muzikuoti. Mums buvo įdomu išgirsti trumpas istorijas apie tai, kad jų muzikavimo pradžia prasidėjo nuo to, kad kartu pradėjo giedoti šermenyse. Dar vienas įdomus faktas apie juos: dainas jie rašo… pakeliui į renginius, net traukinyje vykstančiame į Vilkavišky vaikinams gimė nauja daina. Argi nešaunu?
    Kaip bebūtų gaila viskas turi pradžią ir pabaigą… Paskutinieji į mūsų sceną lipo Marjampoliečių jaunuolių grupė ,, 05 Track”. Ši grupė nebe pirmą kartą mūsų scenoje - pernai turėjome galimybę juos išvysti VVJC Gyvos muzikos vakare tik pavadinimu ,,Anti-ClockWise’’. Įdomu kodėl pasikeitė grupės pavadinimas? Ogi todėl, kad pasikeitė ir grupės sudėtis. Grupę papildė pora vaikinų. Vienas iš jų mūsų kraštietis Andrius Damušis. Įdomu kaip jis atsirado toje grupėje? Andrius mums visa tai paaiškino. ,, 05 Track” būgnininkei Gretai išsiuntus Svajūnei ,,Sos signalą’’ jog reikia gitaristo, Svajūnė iškarto tai pasiūlė Andriui. Vaikinas net nesudvejojęs priėmė pasiūlymą ir štai - jis čia. Taipogi mums buvo įdomu sužinoti, ką reiškia toks mistiškas grupės pavadinimas. Vienas grupės narys sakė: ,,tai neturi jokios didelės prasmės ,,05’’- todėl, kad mes penki, ,,track’’ tiesiog reiškia muzikos takelį’’.

   Už galimybę sukviesti jaunuosius kūrėjus renginio organizatoriai (Svajūnė Venskūnaitė, Eglė Budrytė ir Gintas Turonis) dėkojo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai, kuri remia šį renginį. Organizatoriai džiaugiasi, kad yra jaunų ir talentingų kūrėjų, norinčių dalintis savo kūryba, kol bus jų – tol bus ir šis renginys!

Viktorija Bagdanavičiūtė, VVJC savanorė

Daugiau akimirkų iš renginio rasite ČIA.


Jaunųjų kūrėjų vakaras 2011

Spausdinti
( 0 Balsai ) 
Sukūrė Pirmadienis, 26 gruodžio 2011

Jaunieji kūrėjai ir vėl rinkosi Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre!

Po ilgos pertraukos (netgi kelerių metų) jaunieji kūrėjai paskutinį lapkričio penktadienio vakarą vėl buvo pakviesti į Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centrą pristatyti savo kūrybą. Renginys po keleto metų kiek pakeitė formatą – iš kažkada organizuoto konkurso virto tiesiog jaukiu Jaunųjų kūrėjų vakaru, atviru muziką ir eiles kuriančiam jaunimui iki 29 metų.jaun kur 1Vėlyvą lapkričio 25-osios vakarą (18 val.) renginio dalyviai, svečiai bei žiūrovai buvo pakviesti į “Kūrėjų svetainę”, kuri atsirado norintsukurtą jaukią namų stiliaus aplinką, kad jaunieji kūrėjai galėtų drąsiai pristatyti savo kūrybą. “Kūrėjų svetainė” buvo atvira tiek muzikinius kūrinius ir eiles kuriantiems, tiek kitų kūrinius perdainuojantiems dalyviams. Renginį pradėjo VVJC gitaristų būrelio nariai (mokytojas G. Turonis), atlikdami tris visiems puikiai žinomas dainas. O toliau savo pasirodymo laukė būrys dalyvių bei renginio svečiai, kurie prieš savo pasirodymus buvo kviečiami prisėsti ant svetainės jaukiosios „sofkutės“ trumpam pokalbiui su renginio vedėjomis Svajūne ir Egle.

Pirmieji pasirodė Eimantė Kurauskaitė ir Joris Besasparis, kurie atliko dvi dainas, nors ir ne savo kūrybos, jos nuskambėjo puikiai. Paklausti, kodėl vis tik atlikta ne autorinė kūryba, dalyviai ilgai nesusimąstydami atrėžė, kad yra labai daug nuostabių jau sukurtų dainų, kurios dar nėra taip gerai žinomos, todėl kurti dar neturi poreikio. Po šio dueto į sceną lipo Kybartiečiai Evelina jaun kur 2Krečinaitė, Karolis Vasiliauskas ir Gabrielė Adamaitytė, kurie publikai pristatė savo labai įdomias eiles. Tuomet į sceną įžengė Paulina Urbanavičiūtė ir Tomas Milkeraitis, kurie pristatė tris autorinės kūrybos dainas.
Andželika Jablonskytė „Kūrėjų svetainėje“ skaitė savo kurtus eilėraščius, tačiau jos laukė didžiulė staigmena - Andželikos gitaros mokytoja Svajūnė su kita būrelio nare Juste Kružinauskaite atliko dainą, sukurtą pagal Andželikos žodžius. Kiek girdėjome, Andželika sakėsi jau gavusi Kalėdinę dovaną. O tada dar trys kūrėjos iš Kybartų – Morta Kriščiūnaitė, Gintarė Klimavičiūtė ir Monika Pužaitė – pasirodė scenoje.. viena pristatė savo kurtas miniatiūras, o kitos merginos pristatė mažai kam girdėtą eiliavimo techniką, kurios pavadinimas skamba kaip koks nors kovos būdas – Haiku. Na ir štai scenoje dar kartą pasirodė Justė Kružinauskaitė su savo gitaros mokytoja Svajūne, o publikai jos atliko instrumentinį kūrinį „drifting“ technika. Ir pagaliau, ilgai laukti renginio svečiai – trys žavūs jaunuoliai Simonas Krutulis, Kevinas Patackas ir Karolis Bliudžius (oi, atsiprašome Karolukas) iš Marijampolės, dar žinomi kaip grupė „Optimistai“. Jaunuoliai „Kūrėjų svetainėje“ atliko tris autorinius kūrinius ir vieną pagal liaudies dainą „O dievai“. Renginys buvo tiesiog beprotiškai fantastiškas, kaip sakydavo a.a. maestro Vytautas Kernagis. Na, o „Jaunųjų kūrėjų vakaro“ tikimės šįkart nereiks laukti kelerius metus, jei tik bus norinčių parodyti savo kūrybą (o jau dabar girdime, kad bus, mat keli žmogučiai jau graužias nagus nesudalyvavę) – „Kūrėjų svetainė“ pakvies ir kitąmet! Tad jei gailiesi, kad nedalyvavai – pradėk kurti jau dabar ir galbūt “Kūrėjų svetainėje” kitą rudenį išvysime Tave?!


 

Na o ką apie „Jaunųjų kūrėjų vakarą“ mano jame buvusios VVJC savanorės ir patys dalyviai???

 

Paulina, VVJC savanorė: "Vakaras praėjo puikiai! Galėjom pasiklausyti šaunios muzikos ir gražiai parašytų eilių. O grupės „Optimistai“ pasirodymas buvo nepakartojamas!!! Mano draugai, kurie buvo atėję į renginį, liko sužavėti vakaro jaukumu ir ore tvyrančiu kūrybingumu. O šiaip labai patiko pjaustyti agurkus riekutėmis sumuštiniams!! JĖ!"jaun kur 3Evelina Mi, VVJC savanorė: "Renginyje buvo smagu matyti jaunus žmones, bendraamžius, kurie patys kuria ir nebijo savo kūrybos parodyti auditorijai. Šio renginio metu sužinojau naujų dalykų (kas yra Haiku, driftingas). Patiko grupė „Optimistai“.Renginyje žiūrovai atrodė labai linksmi, palaikė jaunuosius kūrėjus plojimais."


Silvija, VVJC savanorė: "Patiko ruoštis renginiui, daryti dekoracijas. Jauni atlikėjai – kūrėjai atliko savo kūrybos dainas, už tai labai juos vertinu, nes ne kiekvienas gali pristatyti savo kūrybą publikai. Pirmą kartą išgirdau roko grupę grojančią gyvai, labai patiko."


Airina ir Evelina Ma., VVJC savanorės: "Nuo pat pradžių (pasirengimo metu) nuotaika buvo puiki. Dekoracijų kabinimas sukėlė daug juoko ir linksmybių. Sužinojom, kad Vilkaviškio rajone yra daug kūrybingų žmonių, kurie nebijo parodyti savo įdomią kūrybą kitiems. Labai didelį įspūdį paliko grupė – „Optimistai“ buvo nerealūs!"


Justė K., renginio dalyvė, gitaristų būrelio narė: "Hm...Labai patiko sumuštinių gaminimo procesas, jauki aplinka, draugiški bei linksmi dalyviai, supratingi klausytojai... Visa tai sukūrė linksmą vakarą, prie kurio mintimis vėl ir vėl sugrįžti. Kartot būtinai, jei neatsiranda organizatorių šio darbo imuosi aš!!!"


Simonas¸ dalyvis, grupės „Optimistai“ narys: "Renginys super, buvo labai gerai viskas. O tortas buvo fantastiško skanumo! Ir organizatoriai labai šaunūs, visus norus išpildė, viską, ko reikėjo gavome. Ir pati renginio atmosfera buvo labai gera ir jauki"

Andželika, dalyvė: "Kol už lango nesimato sniego, nesiaučia pūgos ir mūsų širdyse neapsigyveno žiema, pasišildyti nuo žvarbaus rudens jaunimo teikiama kūrybos šiluma pakvietė regioninis renginys - "Jaunųjų kūrėjų vakaras". Vakare visi sugužėjome į atidarytą "Kūrėjų svetainė", kur jaukiai įsitaisę ant minkštos sofkutės kūrėjai, kalbinami renginio vedėjų  S. Venskūnaitės ir E. Budrytės, stengėsi paslėpti jaudulį. Renginio metu skambėjo savaip aranžuotos žinomų atlikėjų ir pačių kūrėjų sukurtos dainos, buvo skaitomos eilės, miniatūros - viskas buvo labai įdomu. Renginį užbaigė šauni, linksma ir energinga jaunuolių grupė iš Marijampolės - "Optimistai". Buvo labai smagu po renginio visiems dalyviams susėsti, suvalgyti torto gabalėlį ir pasidalinti savo mintimis, šypsenomis. Namo visi išskubėjome pilni džiaugsmo, šviesos ir meilės kūrybai bei savo artimui. Labai tikiuosi, kad tokie renginiai sulauks vis didesnio dėmesio ir pasikartos dar ne kartą".


Organizatorės labai dėkoja visiems dalyviams, žiūrovams bei renginyje plušėjusioms savanorėms

Copyright 2011 VVJC - Įspūdžiai. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon