Jaunųjų turistų būrelis

VVJC JAUNŲJŲ TURISTŲ IŠVYKA Į KAUNĄ

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Penktadienis, 11 gegužės 2012

img 2235bVilkaviškio vaikų ir jaunimo centro Jaunųjų turistų būrelio nariai išsiruošėme pakeliauti į Kauną. Pirmiausiai vykstame į Kauno IX fortą. Jau iš toli matome tris didžiulius paminklus. Kodėl jie trys ir šalia vienas kitos? Pirmasis pasviręs prie žemės yra skirtas žuvusiems , šalia – kylantiems į kovą, o pats aukščiausias – kovotojų pergalei..

Vos atvykus mus pasitinka gidė, kuri mums papasakojo apie fortą, jo istoriją, kraupius įvykius. Ar žinote kaip ir kada įkurtas Kauno IX fortas? Taigi po 1879 m. liepos mėn. 7 d. Rusijos imperatorius Aleksandras II pasirašė potvarkį Kauno tvirtovei statyti. Jau 1914 m. Kauno miestą apjuostė 9 tvirtovės – Kaunas tapo Rusijos imperijos pirmos klasės tvirtove. Vien IX forto statybai buvo išleista 850 000 rublių.

Lankėme forto požemius, kur buvo laikomos prieššturminės artilerijos, saugomo šaudmenys, įrengti šarvuoti stebėjimo postai. Čia labai šalta ir kraupu. Kareivinės pastatytos iš betono, koridoriai neaukšti, nes kareiviai buvo tik apie 1,50 m ūgio. Pokario metais forte įsikūrė kalėjimas, 1940 – 1941 m. įrengtas NKVD kalėjimas, kuriame veikė mirties stovykla, žudyti žydų tautybės žmonės. Dabar forte įkurtas muziejus, įrengtos įvairios tematikos ekspozicijos. Be IX forto lankymo, Kaune taip pat vaikščiojome Laisvės alėja, lankėmės Akropolio prekybos ir pramogų centre.

Įdomiai iš turiningai praleidome šeštadienį, gavome žinių. Labai smagu ekskursijose, išvykose ir žygiuose. O jei susidomėjote ir Jūs, nuo rugsėjo kviečiame prisijungti prie Jaunųjų turistų būrelio!!!


Daugiau akimirkų iš kelionės rasite ČIA.JAUNŲJŲ TURISTŲ IŠVYKA „ŽIEMOS TAKU"

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Penktadienis, 03 vasario 2012

pict0097aSakysite, kad šalta? Ar daug sniego ir mes sušalsime? Tikrai ne! Šeštadienį (sausio 28-ąją) iškylavome Paežerių girininkijos miške. O kiek visko daug nuveikėme, net nepatikėsite! Kūrenome laužą, kuriam prieš tai turėjome susirinkti sausas šakas, sutvarkėme poilsiavietę, ieškojome ir stebėjome žvėrelių pėdsakus. O dar jiems įruošėme maisto virtuvę – juk tokiu šalčiu reikia ir juos palepinti, tad miške jų laukia morkyčių ir kopūstų vėrinukai! Na ir žinoma daug čiuožinėjom, žaidėm dūkom, kepėme pietus ant laužo! Mmmm, kaip buvo skanu – juk grynas oras tikrai skatina gerą apetitą! Visiškai jokio šalčio! Matėm pro mus šuoliuojantį briedį su puikiais ragais. Klausėme, kaip kvėpuoja eglės. Kokia nuostabi tyla, kurią sutrikdė tik mūsų džiugesio šūksniai! Ir štai išgirstame kažkur aukštai „Tuk tuk", ir kas gi tai galėtų būti? Vadovė Aušra atsako, kas tai miško sanitaras genys.

pict0088aBeiškylaudami miške taip pat sutikome medžiotojus. Buvo labai įdomu su jais pabendrauti, apžiūrėti jų ginklus.

Labai smagu, kad Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre veikia Jaunųjų turistų būrelis. Daug keliaujame ir daug sužinome. Esame labai dėkingi būrelio vadovei Aušrinai už gerumą, nuoširdumą ir kantrybę. Ačiū ir tėveliams, kurie mus išleidžia į tokias įdomias išvykas.


Įspūdžiais dalinosi:

VVJC Jaunųjų turistų būrelio narės

Laura Baronaitė, Giedrė Denaitė, Karina Banionytė, Monika Omiligonaitė ir kiti.


Daugiau akimirkų iš jaunųjų turistų išvykos galite rasti mūsų internetinėje galerijoje!


Turistai pasikrikštijo naujus narius

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Pirmadienis, 26 gruodžio 2011
Vieną gražų šeštadienį (spalio 15d.) jaunųjų turistų būrelis nusprendė pakrikštinti savo naujus narius. Susirinko visi Stirniškių miškelyje, o ko tik ten nebuvo: ir grybavimo konkursas, žaidimų begalė. Kūreno laužą, kepė dešreles ir dainavo turistiškas dainas. 
O dabar galite pasiskaityti, kaip visa tai patiko patiems turistams:
Adrijanai labiausiai patiko šokis aplink laužą, Lindai rinkti šakas ir kepti dešreles.Kornelijai patiko miško tvarkymas ir grybų rinkimas. Na o Monika diktuoja, kad labiausiai jai įstrigo vadovės parentas turistų krikštas, pažymėjimas lūpų dažais bei priesaika „Visi už vieną, vienas už visus“. O Elidijus sako, kad jam labiausiai patiko būt miške ir rinkt grybus. Tvarkyti miško aplinką, žaisti ir dainuoti mėgsta Laurynas. O va Brigita dalinasi, kad buvo nuostabus oras ir labai labai linksma.
Tai tokie turistų nuotykiai trumpai!
Copyright 2011 VVJC - Įspūdžiai. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon